středa 20. června 2012

Labská cyklostezka - překonání státní hranice

V noci lehce zapršelo a ještě jednou nad ránem, takže dnes jsem vstával do hodně zamračeného dne. Ani se mi na kolo moc nechtělo, ale nakonec jsem přece jen vyrazil. Cyklostezka, které se už teď držím v maximální možné míře, mě dnes přivedla přes Ústí n.Labem do Děčína. Vjezd do Děčína už zase poznamenal déšť, ale stejně jako včera, než jsem snědl oběd, počasí se otočilo a vykouklo sluníčko. Pokračoval jsem proto dále. Ve 12.45 jsem protnul státní hranici, a přestože na druhé straně řeky bylo stále ještě Česko, já už jsem jel v Německu. Stezka se ve smyslu kvality radikálně zlepšila, zhoršilo se ale její značení. S přibývajícími kilometry se zhoršovalo i počasí, takže do Pirny jsem přijel už zase s deštěm nad hlavou. Kempuji ve velmi pěkném Waldcampingu Pirna-Copitz a prší tu...

1 komentář: