pátek 12. srpna 2011
Mostviertel den poslední
čtvrtek 11. srpna 2011
Mostviertel den pátý
Předpověď slibovala krásné počasí a skutečně je konečně léto. Po ránu je sice ještě značné chladno, ale slunce hřeje, tak nemám strach, že by dnes nebylo příjemně. Jedu dorazit trasu Pielachtal-Radweg až na samý její konec. Napojuji se na ni přesně v tom místě, kde jsem ji předevčírem opustil a pokračuji směrem na Kirchberg. S každým dalším kilometrem, který mi naskočí na computeru, jsem stále hlouběji v údolí řeky Pielach a po obou stranách se mi zdvíhají dva mohutné hřebeny. Dojíždím do Dobersniggu, kde Pielachtal-Radweg oficiálně končí a já pokračuji ještě kousek dál k odbočce na Texing, abych tudy prorazil ven z údolí. Že to bude stoupat mi bylo jasné, ale že to bude tak drsně jsem nečekal. Začátek je opravdu výživný. Naštěstí za první serpentinou se vražedný sklon mírní a následuje už poměrně normální stoupání. Po 3km jsem nahoře a otevírá se přede mnou famózní pohled do údolí Texingtal. Hned vzápětí objevuji nádherný hrad Plankenstein a pak už jen let střemhlav dolů, kdy kola vytočí rychlost 65,5km/h. Užívám si to. Dole pak jedu z Texingu do Manku, kde se chytám trasy Melker Alpen-vorland Radweg. Tu v Diesendorfu vyměňuji za Melktalradweg a v Ruprechtshofenu z ní sjíždím na Meridianradweg. Trochu nelogicky umístěné značky (tam, kde by měly být nejsou a tam, kde jich není potřeba naopak jsou) mě přivádějí až do St.Pöltenu se 130km v nohách. Opravdu povedený den. Zítra se hodlám s okolím St.Pöltenu a s regionem Mostviertel rozloučit...
středa 10. srpna 2011
Mostviertel den čtvrtý
Ráno je obloha zatažena černými dešťovými mraky, ukrutně fouká a je neskutečná zima. Přesto vyrážím, navlečený do všeho, co tu s sebou mám. Jedu znovu Traisental Radweg, dnes ale na opačnou stranu směrem na Mariazell. Ve Wilhemsburgu mě zastavuje déšť a protože se mi moknout nechce, obracím. Jedu druhou stranu řeky, minu St.Pölten a kličkuju mezi městečky podél toku Traisenu tam a zase zpátky. Znovu mě stíhá déšť, a tak to balím a vracím se do kempu.
úterý 9. srpna 2011
Mostviertel den třetí
V noci ustal déšť a ráno sice strašlivě fouká, nicméně svítí slunce. Vyrážím na kole za prvními kilometry. Začínán po cyklostezce Traisen-Radweg do Traismaueru. Jede se nadočekávání dobře a protože trasa kopíruje řeku i značně pohodově. Kousek za Traismauerem se napojuji na Donauradweg a uháním po ní do města Melk. Trochu proti větru, trochu fádní, ale zato pěkně cyklisticky frekventovaná. Z Melku už se vracím do St.Pöltenu. Vybral jsem si k tomu Pielach-Radweg a u St.Pöltenu si dávám závody s deštěm, který mi vítr žene do zad. Přijíždím do kempu s prvními kapkami. K tomu doslova strašidelný vítr - ať mi nikdo neříká, že tohle léto není prokleté...



