neděle 2. října 2016

Goodbye...

Původně se tady měla objevit reportáž z mé nové cesty na prosluněnou Sicílii, kam jsem se měl vydat na přelomu srpna/zaří. Bohužel to nakonec dopadlo úplně jinak...

Dne 19.června 2016 v ranních hodinách cestou do práce mě coby cyklistu převálcovalo motorové vozidlo Škoda Yeti. Řidič z místa nehody ujel. Kromě mnohočetných oděrek a pohmožděnin jsem utpěl lehký otřes mozku, tržnou ránu v oblasti levého oka, dislokovanou zlomeninu předloktí pravé ruky, která musela být ošetřena operativně pomocí kovového implantátu a konečně dvojnásobnou zlomeninu ramene v podobě nedislokovaného odlomení velkého hrbolu pažní kosti a dislokovanou zlomeninu malého hrbolu téže kosti. Nyní se po 3,5 měsících pomalu zase vracím do normálního života, poznamenán sníženou pohyblivostí pravé ruky jako důsledek utrpěných zranění.

Cyklistika byla posledních zhruba 20 let moje láska a vášeň. Pomáhala mi překonat mnohá trápení, špatné nálady, neúspěch i životní prohry. Nyní se však ona sama stala nositelkou utrpení a nekončící bolesti. Po dlouhém a nelehkém zvažování pro a proti jsem se rozhodl, že už nadále nejsem schopen ani ochoten akceptovat vzrůstající agresivitu a bezohlednost na českých silnicích a s tímto krásným sportem KONČÍM. Samozřejmě to neznamená, že už si nikdy nesednu na kolo, nicméně onomu intenzivnímu a v podstatě každodennímu sportování je tímto odzvoněno. Pro následující dny, týdny, měsíce a roky se pro mě cyklistika stane sportem skutečně rekreačním, výsostně výjimečným a exkluzivním. Důsledkem toho je i uzavření a zakonzervování tohoto blogu. Všem, kdo po celou dobu četli mé příspěvky a podporovali mě, bych chtěl tímto ze srdce poděkovat.

Takže DĚKUJI a goodbye...