neděle 24. června 2012

Labská cyklostezka - do Magdeburgu a dál

V Lausiger Teiche jsem se probudil do nádherného rána. Pekař před kempem mi udělal radost fantastickými koblihami. Poté jsem se vydal do Pretsche k prvnímu převozu přes Labe. Včera byly na programu hned tři. Přes Elster jsem se dostal do rušného Lutherstadt-Wittenbergu. Nevím, co tu vyrábějí, ale ještě kousek za městem mě provázela vůně kakaa. V Coswigu podruhé přes řeku a napříč biosférickou rezervací do Dessau, kde jsem poprvé lehce zabloudil. Když jsem v Akenu potřetí překonával Labe, počasí se výrazně pokazilo a za chvíli jsem schytal pár kapek. Stan v Pretzienu jsem už stavěl v dešti, ale noc byla nakonec klidná. Dnes jsem se probouzel pod zataženým nebem a rozhodně to nevypadalo, že by se na tom přes den mělo něco změnit. Vyrazil jsem do Magdeburgu, kde jsem uzavřel první část "Elberadweg". Poté jsem se vydal k Tangermünde. Ovšem už za Magdeburgem mi začalo drobně pršet, pak přestalo, za dalších 10km znovu začalo a tak pořád dokola, víceméně až do cíle ve Wischeru u Arneburgu. Tady, hned jak postavím stan, se dává do intenzivního deště, který, jak se zdá, hned tak neustane. Začínám toho mít dost...

Žádné komentáře:

Okomentovat