úterý 19. června 2012

Labská cyklostezka - napříč Českem

Z Poličky jsem zamířil směrem na Chrudim. Po prvním stoupání z Borové už silnice jen a jen padala dolů. Zastavil mě až 12% výšlap za Skutčí a hned vzápětí první defekt na zadním kole. Po opravě jsem se hodně těžce rozjížděl a nebýt příznivého sklonu, nevím, jestli bych natočil další kilometry. Ani na jídlo jsem neměl chuť, takže polévka v Heřmanově Městci bylo maximum, co jsem dokázal dát. Přes Přelouč a Týnec n.Labem jsem se dostal do Poděbrad, kde jsem zakončil včerejší den. Dnes jsem časně ráno vyrazil z Poděbrad na Nymburk a poprvé jsem k tomu využil Polabské cyklostezky. Bohužel asfaltová krása za Nymburkem skončila v pro mě nejetelném teréním singletracku. Počasí se také zkazilo a ve Staré Boleslavi mi začalo pršet. Chtěl jsem to dorazit alespoň do Mělníka, a tak jsem jel dál. Pekelných 25km a nálada na bodu mrazu. V Mělníku jsem sedl do pizzerie, abych zhodnotil nabídku hotelů a než jsem spořádal porci lasagne, počasí se otočilo do pěkna. Rozhodl jsem se pokračovat. Nyní už opravdu po Labské cyklostezce, většinou v bezprostřední blízkosti samotné řeky. V Roudnici n.Labem jsem prorazil dnešní 100km hranici a skončil jsem v příjemném kempu v Litoměřicích. Kupodivu není prázdný, jako ty předchozí...

Žádné komentáře:

Okomentovat