Opouštím Benátky v pozdním odpoledni, abych se ještě do večera malinko posunul směrem k rakouské hranici. Protože opět v této oblasti není žádný kemp, využívám služeb hotelu v San Dona di Piave. Druhý den už uháním nejkratší cestou směrem na Udine. Cesta je poměrně jednotvárná, neboť se jedná o nekonečnou rovinu s horami kdesi daleko na obzoru. A právě k těm mířím. Odpoledne už je horský masiv na dosah a já kempuji v Gamona del Friuli. V noci se zvedl poměrně silný vítr a ráno jsou jeho poryvy až děsivé, nicméně slunce svítí o sto šest. Vyrážím na zteč italsko-rakouské hranice, kterou mám vzdálenou 70km. Jedu údolím řeky Fella a pozvolna stoupám k Tarvisiu. U Pontebba mám další defekt a u náhradní duše se mi vytrhne při huštění ventilek. Ale nakonec je opraveno a pokračuji. Projíždím i několika tunely, abych se před polednem objevil v Tarvisiu. O chvílí později už překonávám hranici a vjíždím na území Rakouska. Okolo Faaker See se dostávám k dalšímu jezeru Wörther See, kde dnes končím.
neděle 1. srpna 2010
Přihlásit se k odběru:
Komentáře k příspěvku (Atom)


Žádné komentáře:
Okomentovat