V noci zuřila strašná bouřka, která mi dokonce vytrhala některé kolíky poutající stan. Ráno prší a prší. Moc nadějně to na obloze nevypadá. Stanovuji si 10hodinu jako hraniční: pokud přestane pršet jedu, pokud nepřestane zůstávám. V 9.30 je po dešti, a tak bleskově balím a dávám se na cestu. Obloha je ocelově šedá a hodně ostře fouká. Přede mnou jsou hrozivé černé mraky. Nedělám si moc velké naděje, že by dojezd do Česka byl za sucha a bojím se abych nenajel do bouřky. Prvních 40km je skutečně drsných, vítr mi nedaruje ani metr zadarmo a neustále lehce poprchává. Dokonce zvažuji alternativu odbočit na Bratislavu a dojet domů vlakem. Pak ale přece jen překonávám Donaubrück a mířím k hraničnímu přechodu Reintal-Poštorná. Je vzdálený cca.75km. Kupodivu obloha se začíná vyjasňovat a vykukuje i slunce. Jen ten vítr je tu pořád. U Hohenau jsem už dokonce optimista v otázce zmoknutí. Krátce po 16hod překonávám hranici a jsem zpátky v ČR. Mám toho ale dost. Když v Břeclavi zjišťuji, že kemp Pod zámkem již neplní svou funkci a je nepoužitelný, dlouho neotálím a končím v ubytovně na zimním stadióně. Zítra mi zbývá dojet posledních pár desítek kilometrů domů, už se moc těším...
pátek 6. srpna 2010
Přihlásit se k odběru:
Komentáře k příspěvku (Atom)

Žádné komentáře:
Okomentovat