pátek 30. července 2010

Cesta do Benátek

Od Lago di Caldonazzo odjíždím s předpovědí špatného počasí a s tím, že na trase není žádný kemp. Tudíž chci dojet co nejblíž k Benátkám a využít služeb hotelu. Počasí skutečně není kdovíjak úžasné, ale zpočátku neprší. Dokonce mi přeje i štěstí a jedné přepršce se vyhnu. Pak ale po vystoupání do Feltre už nedostanu šanci a schytávám to naplno. Od té chvíle už prší a prší a prší. A aby toho nebylo málo přichází defekt na zadním kole. Měnit duši v takové slotě je opravdu zážitek k nezaplacení. Všechny plány jdou v tu chvíli k čertu. A déšť neustává. Trasa je zapomenuta a jedu na první hotel. Jak naschvál nemůžu nic najít. Držím alespoň směr a s přibývajícími hodinami mi začíná být úzko. Nakonec dojedu až do původně plánovaného Spresiana, kde mě zachraňuje hotel Liberty, ale byla to jízda na hraně. Následující den už je úplně jiný: na cestu do Benátek mi svítí sluníčko. Značení via Claudia Augusta už úplně zmizelo, ani jiné cyklotrasy nemohu najít, a tak se jen hrubě snažím jet podle průvodce. Mám na tachometru 1420km ujetých z Brna, když parkuji své kolo na jednom z parkovišť města na laguně. Cíle je dosaženo! Zbývá vrátit se domů...

Žádné komentáře:

Okomentovat