Přejezd hranic do Německa byl o poznání náročnější než jsem očekával, takže jsem hned ráno propotil dres do poslední nitky. Sjezd byl o to famóznější. Zato průjezd Chamem byl noční můrou. Následovalo vlnění se po okreskách, zakončené sice neprudkým, ale 4km dlouhým, stoupáním. V Regensburgu jsem se ztratil už po pár stech metrech a nebýt domorodce, který mně zavedl až do kempu, asi bych ho hledal ještě dnes. Seznámil jsem se tu se staršími manželi z Ameriky a dali jsme 2hod konverzaci v angličtině. Z Regensburgu do Donauwörthu jsem zvolil Dunajskou cyklostezku. Sice roviny bylo víc než dost, ale zase mi výrazně nabyla kilometráž. Hledání kempu byl zase zážitek a co hůř večer se přihnala pořádná bouřka a pršelo celou noc. Ráno tedy konečně startuji Via Claudia Augusta. Až do Augsburgu jedu chvíli po silnici, chvíli po nezpevněné cestě a místy je to i dost fádní. Pak ovšem začíná pršet a cyklistika se mění v peklo. Když konečně dorazím do kempu a chci postavit stan, spustí se taková průtrž mračen, že na stanování není ani pomyšlení a jdu bydlet do hotelu. Ujetá vzdálenost: 384km.
pátek 23. července 2010
Přihlásit se k odběru:
Komentáře k příspěvku (Atom)


Žádné komentáře:
Okomentovat