pondělí 26. července 2010

Z Německa do Rakouska a dál

V Landsbergu jsem v hotelu skejsnul 2noci, protože 36hodin bez ustání pršelo. Ztratil jsem tak celý jeden den nicneděláním a psychika šla ke dnu. Naštěstí se poté udělalo zase poměrně hezky, takže jsem mohl pokračovat do Füssenu, který leží na břehu jezera Forggensee a v jeho bezprostřední blízkosti se nacházejí královské hrady Hohenschwangau a Neuschwanstein. Turistů jsou zde mraky, fronty odhaduji na hodinu i víc. Já jen fotím a nasávám atmosféru. O chvíli později už překračuji hranici do Rakouska. Už na posledních cca.20km se začal měnit ráz krajiny a cesta začala být zajímavější, v Rakousku je to cítit ještě o poznání silněji. Ty fantastická údolí sevřená horami, pookřávám. Kempuji pod Fernpassem a v noci zase prší. Výjezd na Fernpass je v zimě a pod zataženým nebem. Kupodivu ani moc nebolel, sjezd je o dost výživnější. Tarrenz, Imst, Landeck, Prutz - městečka míjejí jedno za druhým. V Pfundsu se rozhoduji zda kempovat nebo se pustit ještě do Reschenpassu. Mám spoustu času, proto vítězí druhá možnost. A je brutální - 7km stoupání s převýšením cca.400metrů když už mám v nohách 100km a Fernpass k tomu. Ale zvládl jsem to a tak dnes kempuji co by kamenem dohodil od hranice Rakousko/Itálie.

1 komentář: