pondělí 2. července 2012

Labská cyklostezka - Drážďany podruhé

Z Plötzky jsem jel dále Elberadweg v opačném směru. Alternovat jsem chtěl až v Tachheimu, ale vloudila se chybička, když jsem si neuvědomil jinou provozní dobu trajektu o víkendu. Byl jsem tu prostě příliš brzy. Přes řeku jsem tak přeplul až v Akenu. Před Vockerode jsem měl další defekt a navíc mi začalo pršet. Alternativní trasu do Pratau jsem proto jel celou v protidešťové úpravě. Další pokračování stezky není v reále vyznačeno, a tak jsem pokračoval na vlastní pěst do Pretzsche a poté už kempoval u Lausiger Teiche. Odtud jsem pak ráno vyrazil do Dommitzsche na snídani a pak dále do Torgau, Belgernu a Staritze. Zde jsem přejel řeku do Mühlbergu a jel po pravém břehu Labe směrem na Meiβen a Drážďany. Stezka na této straně řeky není tak kvalitní jako ta na levém břehu: střídají se povrchy a často se jede po strašlivém dláždění. Já si dokonce užil i tři cyklistické objížďky. Za Drážďanami je na levé straně řeky možno volit buď dlážděnou cyklostezku nebo vlnící se silnici. Já si vybral druhou možnost a každou vlnu setsakramentsky cítil v unavených nohách. Kemp v Pirně mě vítal zataženou oblohou a drobným deštěm. Už zase...

Žádné komentáře:

Okomentovat