středa 7. srpna 2013

Slovinsko - den čtvrtý a pátý

Čtvrtý den zájezdu byl opět v duchu volného programu. Já se jel podívat do Itálie na jezera Lago di Fusine. Romantika maximální, ale koupání je tady zakázáno s plavkami i bez. Poté jsem stihl ještě vodopád Peričnik. Pátý den jsme měli královskou etapu: přejezd nejvyššího evropského silničního sedla Julských Alp Vršič (1611 m.n.m.). V tropických vedrech, která panovala, byl výjezd skutečně jízdou na krev, ale i tak mi nedělal větší problémy a předjel jsem všechny ostatní účastníky zájezdu. Ve sjezdu jsem pak předháněl auta i motorky, ale musel jsem se hlídat, protože zatáčky byly hodně ostré a moje crosové kolo má přece jen poměrně velkou setrvačnost. Dojezd už byla relaxace, při níž mě ovšem fackovalo neskutečné vedro. Kempujeme u městečka Bovec, kde strávíme i další den.

3 komentáře:

  1. Tomáš dnes vyráží na dovču Chorvatsko-Slovinsko a míří pravě do Bovce, strašně se mu tam posledně líbilo :)

    OdpovědětVymazat
  2. Jestli budeš mít čas, zajeď si na pramen Soči,
    je to úchvatné!!

    OdpovědětVymazat
  3. Pramen Soči byl původně v plánu, ale den předtím mi praskla podrážka na tretře, tak jsem nechtěl riskovat další zhoršení funkce tretry chozením v náročném kamenitém terénu a výpravy "pěšky" jsem omezil.

    OdpovědětVymazat